مونسان در مراسم اعطای لوح ثبت جهانی آباده صادرات 500 میلیون دلاری صنایع دستی، استان فارس امسال دو ثبت جهانی مهم داشته است

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: سال گذشته 500 میلیون دلار صادرات در حوزه صنایع دستی اجرا شده است.

مونسان در مراسم اعطای لوح ثبت جهانی آباده صادرات 500 میلیون دلاری صنایع دستی، استان فارس امسال دو ثبت جهانی مهم داشته است

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در همایش ثبت آباده به عنوان شهر جهانی منبت اضافه کرد: از 500 میلیون دلار حدود 250 میلیون دلار به صورت چمدانی توسط گردشگران و مابقی از طریق گمرک به سایر کشورها صادر شده است.

مونسان با اشاره به آمار 5 میلیون و 100 هزار نفری گردشگر خارجی ورودی به کشور در سال گذشته، گفت: در 9 ماه اول سال 97 تعداد گردشگران ورودی به کشورمان 6 میلیون نفر بوده است.

او با بیان اینکه استان فارس امسال دو ثبت جهانی محور ساسانی و منبت آباده را داشته است، اضافه کرد: کشور ایران رتبه اول ثبت شهرهای جهانی در حوزه صنایع دستی را به اختصاص داده است، که این نشان از فرهنگ و هنر مردمان این سرزمین دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به پتانسیل خوب ایران در حوزه گردشگری و صنایع دستی، گفت: میتوانیم این صنعت را تقویت و ارتقا دهیم.

او ادامه داد: در صنعت گردشگری و صنایع دستی با اندک سرمایه گذاری میتوانیم ایجاد شغل و درآمد کنیم که این موضوع نشان دهنده مزایای بسیار زیاد این بخشها است.

مونسان با اشاره به فعال بودن 400 رشته صنایع دستی در کشور گفت: سازمان میراث فرهنگی یکی از پیروز ترین دستگاه ها در ایجاد اشتغال بوده است.

او گفت: گردشگری از بخش هایی است که نشاط اجتماعی ایجاد می کند و این موضوع یکی از کارکردهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی این حوزه است.

همچنین در این مراسم تمبر اختصاصی آباده شهر جهانی منبت با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رونمایی شد.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 91

به "مونسان در مراسم اعطای لوح ثبت جهانی آباده صادرات 500 میلیون دلاری صنایع دستی، استان فارس امسال دو ثبت جهانی مهم داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونسان در مراسم اعطای لوح ثبت جهانی آباده صادرات 500 میلیون دلاری صنایع دستی، استان فارس امسال دو ثبت جهانی مهم داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید