غضنفر بانک در چابهار شعبه می زند

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، رییس اتاق ایران- افغانستان از راه اندازی شعبه بانک افغانستانی در چابهار خبر داد.

غضنفر بانک در چابهار شعبه می زند

به گزارش ایلنا، حسین سلیمی درباره راه اندازی شعبه بانک افغانستانی در چابهار گفت: بانک افغانستانی درخواست راه اندازی شعبه در چابهار را داشته است تا داد و ستد ایران و افغانستان روان تر صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه دولت ایران با راه اندازی شعبه این بانک خارجی در استان سیستان و بلوچستان موافقت کرده و ارایه مجوز های تاسیس آن در حال انجام است، ادامه داد: بانک مرکزی موافقت خود را با راه اندازی این شعبه بانک خارجی را اعلام کرده است.

رییس اتاق ایران - افغانستان درباره اهمیت راه اندازی ین بانک خارجی در چابهار گفت: سرمایه گذاری در بندر چابهار مطرح است که باید هندی ها بتوانند از طریق یک بانک خارجی منابع خود را وارد کنند.

سلیمی اضافه نمود: همچنین در حال حاضر برای انتقال ارز و داد و ستد و روابط تجاری با افغانستان مشکل داریم که راه اندازی این شعبه کمک بسیار بزرگی به تجارت این دو کشور است و می تواند مانند یک کانال مالی عمل کند.

وی با بیان اینکه هند، پاکستان و افغانستان و ایران می توانند از طریق این شبکه بانکی رابطه تجاری قوی تری داشته باشند، گفت: خوشبختانه بندر چابهار هم مستثنی از تحریم ها است و با رونق بندر چابهار، تجار افغان در این منطقه بسیار فعال شده اند.

رییس اتاق ایران- افغانستان درباره بحث میزان کفایت سرمایه این بانک خارجی گفت: تاسیس شعبه هر بانکی در کشور دیگر باید تابع قوانین آن کشور باشد، یکی از موضوعات در اخذ تاسیس بانک آف شور بحث کفایت سرمایه است، اطلاع دقیقی درباره میزان کفایت سرمایه این بانک خارجی در چابهار را ندارم، اما گویا 50 میلیون دلار است.

سلیمی با اشاره به عنوان این بانک گفت: احتمالا عنوان این بانک غضنفر است و گویا بحث راه اندازی بانک آریا در چابهار به دلیل موضوع تحریم ها منتفی شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 729

به "غضنفر بانک در چابهار شعبه می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غضنفر بانک در چابهار شعبه می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید