شیرقهوه می تواند قدرت سیستم ایمنی بدن را تا دوبرابر افزایش دهد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، مطالعه نو محققان دانشگاه کپنهاگ دانمارک نشان می دهد ترکیب قهوه با شیر حاوی آنتی اکسیدان و پروتئین هایی است که می تواند خواص ضدالتهابی سلول های ایمنی بدن را دوبرابر کند.

شیرقهوه می تواند قدرت سیستم ایمنی بدن را تا دوبرابر افزایش دهد

نوشیدن یک فنجان شیرقهوه به تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری ها یاری می نماید و تأثیری مشابه با مصرف میوه ها و سبزیجات تازه دارد.

نوشیدن یک فنجان شیرقهوه می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری ها یاری نموده و تأثیری مشابه با مصرف میوه ها و سبزیجات تازه داشته باشد.

مطالعه نو محققان دانشگاه کپنهاگ دانمارک نشان می دهد ترکیب قهوه با شیر حاوی آنتی اکسیدان و پروتئین هایی است که می تواند خواص ضدالتهابی سلول های ایمنی بدن را دوبرابر کند.

زمانی که باکتری ها، ویروس ها و سایر عوامل بیماری زا وارد بدن می شوند، سیستم ایمنی با استفاده از گلبول های سفید و مواد شیمیایی، واکنش نشان می دهد. این واکنش معمولاً به عنوان التهاب شناخته می گردد.

حالا محققان می گویند خوردن یک فنجان شیرقهوه به راحتی می تواند با خواص ضدالتهابی مانند میوه ها و سبزیجات داشته باشد و به افزایش قدرت ایمنی بدن در مقابل بیماری ها یاری کند.

ترکیب شیر با قهوه به تقویت سیستم ایمنی بدن یاری می نماید

آنتی اکسیدان های معروف به پلی فنول ها برای سلامتی بدن انسان مفید هستند و در گیاهان، میوه ها و سبزیجات یافت می شوند. بدن انسان برای سلامتی به این آنتی اکسیدان ها احتیاج دارد. هنوز ناشناخته های بسیاری در خصوص پلی فنل ها وجود دارد. برای مثال دانشمندان هنوز مطمئن نیستند وقتی این مواد با بعضی مولکول های دیگر واکنش نشان می دهند، چه اتفاقی رخ می دهد.

در مطالعه نوی، محققان دپارتمان علوم غذایی با همکاری محققان دپارتمان دامپزشکی و علوم دامی دانشگاه کپنهاگ، رفتار پلی فنول ها را هنگام ترکیب با اسید های آمینه و بلوک های سازنده پروتئین ها مورد آنالیز قرار دادند.

نتایج امیدوارکننده بود و نشان می داد زمانی که یک پلی فنول با یک اسید آمینه ترکیب می گردد، می تواند قدرت سلول های ایمنی را افزایش دهد. به این ترتیب، چنین ترکیبی می تواند اثر مفیدی روی سلامت انسان داشته باشد.

پروفسور ماریان نیسن لوند از دپارتمان علوم غذایی دانشگاه کپنهاگ که سرپرستی این مطالعه را بر عهده دارد، می گوید: تا به امروز تحقیقات مختلفی در این زمینه روی حیوانات صورت گرفته است و این تحقیقات همچنان ادامه دارد.

مطالعات قبلی صورت گرفته به وسیله محققان نشان می دهد پلی فنول ها به پروتئین های موجود در محصولات گوشتی و شیر متصل می شوند. دانه های قهوه پر از پلی فنول و شیر نیز سرشار از پروتئین است. ترکیب این دو ماده نیز می تواند روی افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن تأثیرگذار باشد.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 15 بهمن 1401 بروزرسانی: 15 بهمن 1401 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1853

به "شیرقهوه می تواند قدرت سیستم ایمنی بدن را تا دوبرابر افزایش دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیرقهوه می تواند قدرت سیستم ایمنی بدن را تا دوبرابر افزایش دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید