سند مالکیت حمام تاریخی شیشه به نام شهرداری سنندج صادر شد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان، حشمت الله صیدی در این خصوص گفت: 1.5 دانگ به جامانده از حمام تاریخی شیشه با هزینه 5 میلیارد ریال تملک و سند این بنای تاریخی به نام شهرداری سنندج صادر شد.

سند مالکیت حمام تاریخی شیشه به نام شهرداری سنندج صادر شد

او افزود: 4,5 دانگ این حمام تاریخی در سال 91 توسط شهرداری خریدار شده بود که پس از اخذ تأییده از شورای شهر سنندج مابقی حمام از مالکان خریداری و به نام شهرداری شد.

شهردار سنندج اظهار کرد: با توجه به اینکه حمام شیشه یکی از حمام های مهم و با ارزش شهر سنندج است پس از ارجاع پرونده برای آنالیز موضوع و صدور مجوز در کمیسیون فرهنگی شورای شهر، به موزه یا محلی برای دیگر فعالیت های فرهنگی تغییر کاربری داده خواهد شد.

او با اشاره به اینکه حمام شیشه برخلاف اسم آن، شیشه ای نیست و مثل تمام حمام های دیگر تاریخی از سنگ، گچ و ملات ساخته شده است، گفت: شیشه های رنگی زیبا در داخل این حمام، آن را به این نام معروف نموده است.

صیدی مطرح نمود: حمام شیشه سنندج دارای فضاهای ورودی، هشتی، بینه، سربینه و حمام گرم با ستون های سنگی، سکوها، آب نماهای گرم و سرد و خزینه است که در داخل با آهک بری تزئین شده است و دارای خصوصیات ویژه ای است. این تزئین ها نقش های مختلف گیاهی، حیوانی و هندسی را شامل می گردد.

حمام تاریخی شیشه از سوی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چند بار در سال های گذشته بازسازی شده و در سال 1379 به شماره 2839 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 850

به "سند مالکیت حمام تاریخی شیشه به نام شهرداری سنندج صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند مالکیت حمام تاریخی شیشه به نام شهرداری سنندج صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید