جزییات بودجه حمل ونقل هوایی در سال آینده

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، براساس لایحه بودجه سال 1399، مجموع اعتبارات در نظر گرفته شده برای حمل ونقل هوایی 271 میلیارد تومان است که به غیر از افزایش بودجه دستگاه های متولی، سه برنامه ایمنی و توسعه ای نیز با اعتبارات مجزا تعریف شده است.

جزییات بودجه حمل ونقل هوایی در سال آینده

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، صبح امروز حسن روحانی لایحه بودجه سال 1399 را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد که براساس آن مجموع بودجه برآورد شده برای زیربخش های مختلف حمل ونقل هوایی و دستگاه های متولی در این حوزه بیش از 271 میلیارد تومان است. از این میزان 145 میلیارد و 600 میلیون تومان آن مربوط به دو دستگاه اجرایی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری است که نسبت به سال جاری 12.69 درصد افزایش داشته است.

سازمان هواپیمایی کشوری 95 میلیارد تومان بودجه برای سال جاریش تصویب شده است و این عدد برای شرکت فرودگاه ها 34 میلیارد و 200 میلیون تومان است. بودجه های برآورد شده سال آینده این دستگاه های متولی و اجرایی به ترتیب با 15.78 درصد رشد به 110 میلیارد تومان و با 4.09 درصد رشد به 35 میلیارد و 600 میلیون تومان رسیده است.

نکته دیگر در لایحه بودجه سال آینده این است که در حوزه حمل ونقل هوایی سه ردیف بودجه دیگر به مبلغ بیش از 101 میلیارد تومان تعریف شده است که با عناوین برنامه ایمنی حمل و نقل هوایی به مبلغ بیش از 37 میلیارد تومان، برنامه ریزی و توسعه حمل و نقل هوایی با بودجه ای بیش از 22 میلیارد تومان و برنامه توسعه حمل و نقل هوایی با بیش از 42 میلیارد تومان برآورد شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 294

به "جزییات بودجه حمل ونقل هوایی در سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات بودجه حمل ونقل هوایی در سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید