تمیز کردن هود آشپزخانه

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، خیلی از ما زمان نظافت آشپزخانه، هود را نادیده می گیریم؛ در صورتی که تمیز کردن مرتب هود برای جلوگیری از تجمیع جرم و باکتری ها اهمیت ویژه ای دارد.

تمیز کردن هود آشپزخانه

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن پشت بام با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

هود آشپزخانه به این دلیل که با فرآیند پخت وپز غذا ارتباط مستقیمی دارد، می تواند به محلی برای تجمع چربی و بستری برای آلودگی تبدیل گردد؛ بنابراین ضروری است که تمیز کردن هود آشپزخانه از لکه چربی و گرد و خاک را جدی گرفته و آن را جزء برنامه های خانه داری و نظافت خود قرار دهیم. اگر به نظرتان تمیز کردن چربی روی هود کار سختی است؛ این مطلب وبلاگ داستان نویسی را مطالعه کنید تا با نحوه تمیز کردن هود آشپزخانه به روش هایی ساده آشنا شوید.

تمیز کردن هود آشپزخانه با جوش شیرین

جوش شیرین یکی از موادی است که می توان آن را به صورت خمیر یا اسپری درآورد و برای تمیز کردن هود آشپزخانه مورد استفاده قرار داد. مقداری جوش شیرین و آب را با هم ترکیب کنید و آن را در یک شیشه اسپری بریزید یا به صورت خمیر درآورید. می توانید محلول را مستقیم روی بدنه هود اسپری کنید یا خمیر را با استفاده از یک تکه مسواک روی بدنه بکشید تا لکه های چربی را پاک کند. برای هودهای استیل و شیشه ای می توانید با یک اسکاچ پارچه ای نرم چربی ها را با این محلول پاک کنید.

پاک کردن چربی هود با سرکه

سرکه را می توان یکی از قوی ترین پاک نماینده های چربی هود، در میان شوینده های خانگی و طبیعی دانست. برای تمیز کردن هود آشپزخانه سرکه را به اندازه مساوی با آب در شیشه ای ریخته و روی بدنه و فیلترها اسپری کنید و بگذارید چند دقیقه بماند تا چربی ها را در خود حل نماید؛ پس از آن با یک دستمال به آرامی گرد و غبار، لکه ها و رد چربی توام با سرکه را پاک کنید و هود خود را برق بیندازید.

استفاده مواد شیمیایی و شوینده

گاهی اوقات چربی های روی هود آنقدر سخت شده اند که برای تمیز کردن آن ناچارید دست به دامن مواد شیمیایی موجود در بازار شوید. یکی از این مواد، همان مایع ظرفشویی خودمان است که می تواند به عنوان یک پاک نماینده قوی مورد استفاده قرار گیرد. بسیاری دیگر نیز پودر لباسشویی را پیشنهاد می نمایند که می تواند به درخشندگی هود یاری کند. اسپری های چندمنظوره و گازپاک کن ها نیز از جمله مواد مناسب برای تمیزکاری هود هستند. این اسپری ها قدرت آن را دارند که تمام چربی ها را از سطح هود شما قلع و قمع نمایند. فقط دقت کنید که از این مواد برای پاک کردن هودهایی که بدنه پلاستیکی دارند، استفاده نکنید.

شست وشوی فیلتر آلومینیومی هود

یکی دیگر از بخش های مهم تمیزکاری هود، تمیز کردن فیلتر آلومینیومی هود استیل است. فیلترها با توجه به میزان استفاده شما ممکن است هر یک ماه یک بار کثیف شده و حتی احتیاج به تعویض داشته باشند.

سینک ظرفشویی خود را با آب گرم پر کنید. اکنون قسمت آهنی فیلتر هود استیل را خارج نموده و در آب داخل سینک غوطه ور سازید. می توانید از پودر لباسشویی یا شوینده ای قوی تر مانند گازپاک کن نیز برای این منظور بهره ببرید و بگذارید فیلترها حداقل یک ربع داخل محلول آب و شوینده بمانند. سپس با یک اسکاچ روی بدنه آهنی فیلتر را تمیز یا برای لکه های سخت تر مسواک را امتحان کنید. در سرانجام فیلترها را با آب سرد شسته و بگذارید خشک گردد.

تمیز کردن هود آشپزخانه می تواند نقش مهمی در پاکیزگی آشپزخانه شما ایفا نماید؛ پس انجام این کار را در برنامه خود قرار دهید و نگذارید چربی ها روی هم انبار شده و شیشه هود شما را کثیف نشان دهند. ضمناً هر چه دیرتر آلودگی و جرم را از روی هود پاک کنید، تمیز کردنش سخت تر می گردد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 440

به "تمیز کردن هود آشپزخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمیز کردن هود آشپزخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید