تغییرات گسترده الکاظمی در بخش های مالی و مالی

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، نخست وزیر عراق که با شعار مبارزه با فساد فعالیت خود را شروع نموده بود، پس از تغییرات گسترده در ابتدای کار دولت در پست های ارشد امنیتی و نظامی، امروز (دوشنبه) در بخش های مهم مالی و مالی دست به تغییر و تحول و انتصاب افراد جدیدی زد.

تغییرات گسترده الکاظمی در بخش های مالی و مالی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری ملی عراق نینا، مهمترین این تغییرها مربوط به برکناری علی العلاق رییس بانک مرکزی است که در شش سال گذشته ریاست مهمترین نهاد پولی و مالی این کشور را برعهده داشته است.

الکاظمی امروز در حکمی مصطفی غالب مدیرکل پیشین امور حقوقی در بانک مرکزی را به عنوان رییس جدید این بانک انتخاب کرد.

نخست وزیر عراق همچنین یک زن را به عنوان رییس هیات ملی سرمایه گذاری این کشور منصوب کرد.

طبق حکم الکاظمی، سهی داود الیاس النجار به سمت رییس هیات ملی سرمایه گذاری عراق به عنوان مهمترین نهاد سیاستگذاری سرمایه گذاری این کشور برگزید.

نخست وزیر عراق همچنین سالم جواد عبدالهادی الچلبی را به عنوان رییس بانک تجارت این کشور منصوب کرد که مهمترین بانک دولتی عراق برای گشایش اعتبارات با خارج از کشور است.

مطابق احکام جدید الکاظمی، حسن حلبوص حمزه به عنوان رییس هیات اسناد مالی عراق انتخاب شده است.

نخست وزیر عراق همچنین در بعضی از نهادهای خدماتی و اطلاعاتی نیز تغییراتی اعمال کرد که طی آن منهل عزیز رئوف الحبوبی به عنوان شهردار بغداد، خالد العبیدی وزیر پیشین دفاع به عنوان مسوول امور عملیات در سازمان اطلاعات عراق، سامی المسعودی به عنوان رییس هیات حج و عمره و علاء جواد حمید به عنوان رییس کمیته مبارزه با فساد اداری و مالی این کشور گزیده شدند.

نخست وزیر عراق در راستای اصلاح ساختار دولت و بهبود شرایط امنیتی، اقتصای و خدماتی کشور دست به این تغییرات گسترده در نهادهای مالی و مالی دولتی زده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 855

به "تغییرات گسترده الکاظمی در بخش های مالی و مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات گسترده الکاظمی در بخش های مالی و مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید