بیش از 9500 سرباز خارجی در افغانستان مستقرند

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، بر اساس گزارش خبرگزاری آناتولی هم اکنون تحت ماموریت حمایت راسخ تحت رهبری ناتو در افغانستان مجموعا 9592 سرباز از 36 کشور در این کشور جنگزده مستقر هستند و آمریکا با 2500 سرباز در صدر فهرست این کشورها قرار گرفته است.

بیش از 9500 سرباز خارجی در افغانستان مستقرند

به نقل از خبرگزاری آناتولی، بعد از آمریکا، آلمان با 1300 سربازی که عمدتا در شمال افغانستان مستقر هستند جایگاه دوم را داشته و ایتالیا با 895 سرباز عمدتا مستقر شده در سمت غرب افغانستان رتبه سوم را دارد.

در این فهرست همچنین گرجستان با 860 سرباز در جایگاه چهارم و انگلیس با 750 سرباز استقرار یافته در افغانستان در رده پنجم قرار دارند. در ادامه آنها رومانی با 619 سرباز در جایگاه ششم و ترکیه با 600 سرباز مستقر در افغانستان در جایگاه هفتم هستند.

لهستان، مغولستان، پرتغال، هلند، نروژ، دانمارک، ارمنستان، جمهوری آذربایجان و بلغارستان جزو آن دسته از شرکا و همپیمانان ناتو هستند که دست کم بالغ بر 100 سرباز را در راستای ماموریت حمایت پایدار در افغانستان مستقر کرده اند.

ماه ژانویه سال جاری میلادی ارتش ترکیه مسئولیت نیروی ضربت مشترک با آمادگی فوق العاده در ناتو را به عهده گرفته و هزاران سربازش را در حالت آماده باش و آماده برای استقرار در عرض چند روز قرار داد. واحدهایی از جانب آلبانی، مجارستانه، ایتالیا، لتونی، مونته نگرو، لهستان، رومانی، اسلواکی، اسپانیا، انگلیس و آمریکا نیز در این نیرو که بخشی از مجموعه بزرگتری تحت عنوان نیروی پاسخ در ناتو است خدمت خواهند کرد.

قرار است در راستای اعلام دولت آمریکا، همه سربازان آمریکایی تا ماه سپتامبر سال جاری میلادی از افغانستان خارج شوند که این با بیستمین سالگرد حملات تروریستی 11 سپتامبر در آمریکا مصادف خواهد بود.

استقرار سربازان خارجی در افغانستان از هفتم اکتبر 2001 زمانی که آمریکا به همراه انگلیس عملیات آزادی با دوام را علیه این کشور به راه انداخت شروع شد. بعدا نیروهای بالغ بر 43 کشور عضو ناتو یا شریک با آن به جمع نیروهای آمریکا و انگلیس بعد از ایجاد نیروهای بین المللی کمک به برقراری صلح و امنیت در افغانستان (ایساف) در 20 دسامبر 2001 پیوستند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1251

به "بیش از 9500 سرباز خارجی در افغانستان مستقرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 9500 سرباز خارجی در افغانستان مستقرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید