بهره مندی خودروهای کادیلاک از فناوری تعویض لاین اتوماتیک

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، شرکت خودروسازی کادیلاک می خواهد فناوری تعویض اتوماتیک لاین را به سیستم سوپر کروز خود اضافه کند.

بهره مندی خودروهای کادیلاک از فناوری تعویض لاین اتوماتیک

به گزارش وبلاگ داستان نویسی و به نقل از انگجت، شرکت خودروسازی کادیلاک(Cadillac) در حال تقویت سیستم یاری راننده خود موسوم به سوپر کروز(Super Cruise) با چندین ویژگی جدید از جمله تغییر اتوماتیک لاین است.

به این ترتیب خودروهای کادیلاک در صورت اجازه راننده، در شرایط خاص می توانند خط یا اصطلاحا لاین خود را در بعضی از بزرگراه ها به صورت اتوماتیک عوض نمایند و سامانه توجه راننده اطمینان حاصل خواهد نمود که هنگام حرکت به یک خط متفاوت، راننده روی محیط اطراف خودرو متمرکز باشد.

سامانه سوپر کروز هنگام تغییر خط به راننده اطلاع می دهد و به خودی خود قادر به انجام چنین کاری نیست.

کادیلاک برای انجام این کار از نقشه برداری لیدار(LiDAR)، به روزرسانی های GPS به صورت زنده، سامانه دوربین و حسگرهای رادار بهره می برد تا تعیین کند کدام مانور در یک بخش خاص از جاده مجاز است و اینکه آیا جابجایی آن به یک خط متفاوت امکان پذیر است.

کادیلاک همچنین در حال ایجاد چندین تغییر دیگر در سوپر کروز است که شامل اطلاعات دقیق تر در نقشه است که نه تنها باعث می گردد تغییر اتوماتیک خط انجام گردد، بلکه باعث تقویت عملکرد در جابجایی ها و چرخش در بزرگراه ها می گردد.

این خودروساز همچنین با استفاده از نرم افزار به روز شده، کنترل فرمان و کنترل سرعت را بهبود می بخشد و استفاده از این سامانه را برای رانندگان آسان تر می نماید.

سامانه به روز شده سوپر کروز از سال 2021 ابتدا در سدان های CT4 و CT5 و Escalade که سال جاری به بازار عرضه می شوند، در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 438

به "بهره مندی خودروهای کادیلاک از فناوری تعویض لاین اتوماتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره مندی خودروهای کادیلاک از فناوری تعویض لاین اتوماتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید