بازنگری فرانسه در تصمیمش برای عقب نشینی از ساحل

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، فرانسه بعد از اینکه وعده هایی را از دولت جدید آمریکا برای تقویت همکاری میان دو کشور دریافت کرد، تصمیم گرفت استراتژی امنیتی خود در منطقه ساحل را تغییر داده و نقش بیشتری در جنگ علیه گروه های مسلح در این منطقه ایفا نماید.

بازنگری فرانسه در تصمیمش برای عقب نشینی از ساحل

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آناتولی، چند هفته پیش پاریس به صورت جدی به دنبال عقب نشینی از ساحل آفریقا بود اما امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در نشست سران پنج کشور گروه ساحل در انجامنا، پایتخت چاد از این تصمیم صرف نظر کرد و آن را اشتباه دانست.

بعد از اینکه فرانسه وعده هایی را از دولت جدید آمریکا درباره همکاری میان دو کشور در چارچوب ناتو دریافت کرد، به دنبال اصلاح استراتژی امنیتی در منطقه ساحل برای ایفای نقش بیشتر در جنگ علیه گروه های مسلح در این منطقه است.

طی تماس تلفنی که اخیرا میان ماکرون و کامیلا هاریس، معاون جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا صورت گرفت، هاریس بر پایبندی واشنگتن به فعال کردن ائتلاف به وسیله ناتو تأکید کرد.

از جمله تصمیماتی که در نشست سران انجامنا گرفته شد، به تأخیر افتادن عقب نشینی فرانسه از این منطقه و مخالفت با مذاکره با گروه های مسلح و اعزام 1200 سرباز چاد به منطقه مرزی بین اقتصادی، نیجر و بورکینافاسو است.

با رفتن دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، فرانسه امیدوار است که دولت بایدن از قرار دادن نیروی نظامی مشترک کشورهای ساحل تحت بند هفتم شورای امنیت حمایت کند.

پاریس برای ترغیب واشنگتن به ایفای نقش بیشتر در جنگ در ساحل بعد از تصمیم رئیس جمهور سابق آمریکا برای کاهش نیروهایش در آفریقا کوشش می نماید.

کاهش سطح اقتصاد فرانسه به دلیل کرونا و جنگ ساحل که موجب تحلیل رفتن توانایی های نظامی و اقتصادی شده است، پاریس را وادار می نماید تا به دنبال بین المللی کردن بحران به وسیله مشارکت تعداد بیشتری از کشورها در جنگ گردد.

ارتش آمریکا به صورت فعال در بعد اطلاعاتی در ساحل نقش ایفا می نماید و پاریس امیدوار است که واشنگتن حمایتش را گسترش دهد و شامل بعد اقتصادی و میدانی نیز بگردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1104

به "بازنگری فرانسه در تصمیمش برای عقب نشینی از ساحل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازنگری فرانسه در تصمیمش برای عقب نشینی از ساحل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید