اسکرین شات در واتس اپ غیرممکن می شود!

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، واتس اپ گزینه رسانه ناپدیدشونده را یک سال پیش معرفی کرد و در آن زمان به کاربران یادآوری کرد اگر دریافت کننده پیام از تصاویر و ویدیو های اشتراک گذاری شده از طریق آن ها اسکرین شات بگیرد، نمی توانند متوجه شوند.

اسکرین شات در واتس اپ غیرممکن می شود!

واتس اپ قرار است تغییرات حریم خصوصی در این پیام رسان معرفی کند که هدف آن فراهم کردن لایه های حفاظتی بیشتر در ارتباطات خصوصی کاربران است.

واتس اپ گزینه ای را برای کاربران به منظور استفاده از این پیام رسان بدون این که آنلاین بودن آن ها معلوم شود را به نام کنترل حضور آنلاین معرفی خواهد کرد. این قابلیت که ماه جاری برای همه کاربران عرضه خواهد شد، به آن ها اجازه می دهد مخاطبانی که می توانند شرایط آنلاین آن ها را مشاهده کنند را تعیین کرده و خود را از دید سایرین پنهان کنند.

فهرست مخاطبانی که می توانند شرایط آنلاین کاربر را مشاهده کنند محدودیت ندارد و کاربران هر زمانی که بخواهند می توانند مخاطبان مورد نظر را از این فهرست حذف یا به آن اضافه کنند. این شرکت اعلام کرده که این به روزرسانی، در نسخه های رومیزی و موبایل این اپلیکیشن عرضه خواهد شد.

این شرکت همچنین جلوگیری از گرفتن اسکرین شات برای پیام هایی که یک بار قابل مشاهده هستند و پس از دیده شدن، ناپدید می شوند را تست می کند. واتس اپ گزینه رسانه ناپدیدشونده را یک سال پیش معرفی کرد و در آن زمان به کاربران یادآوری کرد اگر دریافت کننده پیام از تصاویر و ویدیو های اشتراک گذاری شده از طریق آن ها اسکرین شات بگیرد، نمی توانند متوجه شوند.

قابلیت تازه فعلا در مرحله آزمایشی قرار گرفته است، اما واتس اپ امیدوار است که بتواند به زودی آن را عرضه کند. (البته باید یادآور شد که هر فردی می تواند با استفاده از دستگاه دیگری از صفحه واتس اپ عکس بگیرد؛ بنابراین کاربران باید درباره پیام های ناپدیدشونده ای که ارسال می کنند، تامل بیشتری داشته باشند.)

واتس اپ همچنین به کاربران اجازه می دهد پس از دو روز و 12 ساعت (یا در کل پس از گذشت 60 ساعت) پیامشان را حذف کنند و به این ترتیب پیامی را که ناخواسته ارسال کرده اند را حتی پس از گذشت مدت نسبتا طولانی بتوانند حذف کنند. پیش از این، محدودیت زمانی، یک ساعت و 8 دقیقه و 16 ثانیه بود.

آخرین تغییر واتس اپ هم این است که کاربران می توانند گروه ها را بدون این که اعلان گروهی ارسال شود، ترک کنند. اداره کنندگان گروه همچنان از خروج آن ها مطلع می شوند، اما در کل این تغییر، خروج از گروه ها را راحت تر می کند.

بر اساس گزارش وب سایت تک کرانچ، واتس اپ به مرور زمان امکانات مختلفی را عرضه کرده است. پاییز گذشته واتس اپ نقطه ضعف احتمالی در این سرویس پیام رسان رمزنگاری شده را رفع کرد و رمزنگاری نقطه به نقطه را به نسخه پشتیبان پیام ها که به صورت ابری ذخیره می شود، افزود.

منبع: فرادید
انتشار: 2 شهریور 1401 بروزرسانی: 2 شهریور 1401 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1773

به "اسکرین شات در واتس اپ غیرممکن می شود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکرین شات در واتس اپ غیرممکن می شود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید