کشف قدیمی ترین شانه چوبی بریتانیا

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، باستان شناسان با کاوش در ولز یک حلقه طلای مو و قدیمی ترین شانه موی چوبی بریتانیا را در یک گور متعلق به عصر برنز کشف کردند.

کشف قدیمی ترین شانه چوبی بریتانیا

این گور بقایای 3000 ساله یک انسان را که سوزانده شده بود و اشیاء پرزرق و برقی را که به همراه او دفن شده بود شامل می گردد.

باستان شناسان این شانه چوبی را درحالی کشف کردند که هشت دندانه باریک آن به جای مانده بود. اشیاء چوبی و ارگانیک معمولا به سرعت در خاک تجزیه می شوند، اما شاید به علت این که شانه در جریان مراسم سوزاندن جسد به همراه آن در آتش سوخته، به طور کامل تجزیه نشده است.

پیش تر، قدیمی ترین شانه چوبی بریتانیا، یک شانه کوچک رومی محسوب می شد که در فاصله 140 تا 180 میلادی ساخته شده بود. یک دانشجوی باستان شناسی این شانه را در سال 1935 میلادی در ویرانه های رومی نزدیک گلاسگو کشف نموده بود.

قطر حلقه طلای نفیسی که در این گور کشف شده است به کمتر از یک سانتی متر می رسد و در ساخت آن از مهارت بالایی استفاده شده است. در سال 2021، باستان شناسان با کاوش در آلمان یک شیء مشابه را در گور عصر برنز کشف نموده بودند. در آن موقع کارشناسان اعلام کردند که استفاده از طلا برای ساخت حلقه مخصوص مو می تواند نشان دهنده جایگاه اجتماعی بالای فرد متوفی باشد.

به گفته کارشناسان، این حلقه طلا نمونه بسیار قدیمی، خوش ساخت و کوچکی از نوع خود است که بینش جدیدی را در خصوص توسعه حلقه های مو به عنوان شکلی از جواهرات اولیه در سراسر بریتانیا و ایرلند ارائه می دهد.

باستان شناسان معتقدند که سوگواران احتمالا این اشیاء متعلق به عصر برنز میانه (1300 پیش از میلاد تا 1150 پیش از میلاد) را آگاهانه برای قرار گرفتن در گور انتخاب نموده اند.

به گفته کارشناسان، این کشف اهمیت این اشیاء را برای افرادی که با آن ها دفن شده اند و بعلاوه توجه به جزئیات در ظاهر مردمی را که هزاران سال پیش در جنوب ولز زندگی می کردند به نمایش گذاشته است.

منبع: گردشبان
انتشار: 24 تیر 1402 بروزرسانی: 24 تیر 1402 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1918

به "کشف قدیمی ترین شانه چوبی بریتانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف قدیمی ترین شانه چوبی بریتانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید