صدور مجوز دفن برای 33 جانباخته متروپل

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، استاندار خوزستان تعداد پیکرهای کشف شده حادثه ریزش ساختمان 11 طبقه متروپل آبادان را 37 نفر بیان کرد و گفت: مجوز دفن برای 33 جانباخته صادر شد.

صدور مجوز دفن برای 33 جانباخته متروپل

به گزارش ایرنا؛ صادق خلیلیان چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگاران گفت: ممکن است در هنگام آوار برداری اجزایی از پیکر جانباختگان از زیر آوار خارج گردد که پس از تایید به وسیله دانشگاه علوم پزشکی آبادان به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

وی به اتمام جستجو و امداد و نجات در پنج روز اول ریزش ساختمان در قالب مرحله اول عملیات حادثه متروپل اشاره نمود و اضافه کرد:پس از این وارد مرحله دوم که عملیات آوار برداری بود شدیم تا اگر افرادی زیر آوار باشند خارج شوند که هم اکنون 90درصد کار را تمام شده است.

خلیلیان گفت: مرحله سوم مشخص تکلیف به جای مانده ساختمان متروپل است که به شدت لرزان و ناپایدار و مختصصان تاکید دارند که یا پایدار گردد یا به صورت تخریب از بالا و به صورت طبقه به طبقه سبک تا به طبقه پایین برسیم.

وی اضافه کرد: اطراف ساختمان متروپل تخلیه شده و هم اکنون مسائل اجتماعی متعددی از جمله بیکاری عده ای از کارگران متروپل، واگذاری بخشی هایی از ساختمان به مردم و پرداخت به وسیله مالک، پرداخت دیه فوت شدگان و مصدومین روبرو هستیم؛ هرچند یاری به خانوداه های که دچار مشکل شدند پیشتر آغاز شده است.

استاندار خوزستان گفت: تمامی اموال مالک متروپل که روابط ناسالمی با بعضی از افراد درون شهری و بعضی از مقامات استانی در دولت قبل داشته توقیف وکارهای دادگستری آن در حال اجرا است.

وی گفت: برای تسریع در عملیات آوار برداری از تجهیزات ارتش جمهوری اسلامی یاری گرفته شده و رده های ملی نیز از نیروهای آتش نشانی، هلال احمر و نیروهای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و سپاه به کار گرفته شده تا کار سریعتر به انتها برسد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1736

به "صدور مجوز دفن برای 33 جانباخته متروپل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مجوز دفن برای 33 جانباخته متروپل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید