طراحی سایت: سایت های گردشگری غیرمجاز فیلتر شدند

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، در روزهای اخیر بعضی از وب سایت های گردشگری که اقدام به رزرو هتل می کردند، به علت نداشتن نماد T سازمان میراث فرهنگی، فیلتر شده اند.

طراحی سایت: سایت های گردشگری غیرمجاز فیلتر شدند

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی سایت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا توسعه وبسایت های حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی از توقف فعالیت بعضی وب سایت های گردشگری که اقدام به رزرو هتل می کردند و نماد T نداشتند، اطلاع داد. رضا الفت نسب بیان کرد:

بعضی از سایت های گردشگری از روز چهارشنبه فعالیت آن ها محدود شده و یا فیلتر شده است. آن هم به این علت که نماد T سازمان میراث فرهنگی را نداشته اند. این فیلترینگ به دستور سازمان میراث فرهنگی بوده است.

به گفته وی، در سال های اخیر به علت اهمال کاری بعضی از سازمان های مرتبط با تجارت الکترونیک، نماد T برای سایت های گردشگری به وجود آمد. در صورتی که بنا به اعلام وزارت اقتصاد تنها مجوز فعالیت در فضاهای مجازی داشتن نماد E است و پروانه کسب یک فروشگاه اینترنتی که البته هنوز اتحادیه کسب و کارهای مجازی تشکیل نشده تا این پروانه را صادر کند.

وی در ادامه اضافه نمود:

نماد E نشانی است که اگر سایتی راه اندازی می گردد از سوی وزارت صنعت، به آن سایت تعلق می گیرد. اما در کنار آن سازمان میراث فرهنگی برای خودش نماد T را نیز ایجاد نموده که براساس اعلام دفتر امور مقررات زدایی وزارت اقتصاد و دارایی این نماد دارای اشکال است چون در قانون نیامده است. البته ما هم هنوز این نماد را ندیده ایم و فقط نام آن را شنیده ایم.

الفت نسب معتقد است که کسانی که در حوزه سایت های اینترنتی فعالیت می نمایند یا خودشان آژانس گردشگری دارند یا اینکه با آژانسی قرارداد محکم بسته اند. پس چرا دوباره ملزم می نمایند که نماد T را هم بگیرند. باید نظارت ها را در زمانی که نماد تجارت الکترونیک به سایت ها داده می گردد، قوی تر کند تا هر کسی اقدام به راه اندازی کسب و کار اینترنتی نکند. نه آنکه هر سازمانی برای خودش دوباره نماد تازه ایجاد کند.

فیلترینگ زمان بر است. اکنون این سایت ها روی بعضی از اپراتورهای تلفن همراه باز نمی گردد و یا فعالیت آن ها متوقف شده است. این اقدامات نشان می دهد که سازمان میراث فرهنگی فیلتر کردن این سایت ها را شروع نموده است.

وی در سرانجام گفت:

قرار است با مرکز توسعه تجارت الکترونیک جلسه گذاشته و این موضوع را مطرح کنیم. مشکل این است که متولیان زیاد شده اند. اگر جلوی این کار گرفته نگردد هر سازمانی می خواهد برای سایت های مرتبط با حوزه کاری اش یک نماد ایجاد کند. در صورتی که این راه و روش درست نیست.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1628

به "طراحی سایت: سایت های گردشگری غیرمجاز فیلتر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی سایت: سایت های گردشگری غیرمجاز فیلتر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید