ایرپادهای آینده صدای کاربر را تشخیص می دهند

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، به گزارش خبر گزار ی مهر به نقل از گیزموچاینا، امروز حق انتشار اختراعی از اپل منتشر شده که به نسل جدید ایرپاد و هدفون های آینده این شرکت تعلق دارد و از حسگرهای جدید برای احراز هویت زیستی استفاده می کنند.

ایرپادهای آینده صدای کاربر را تشخیص می دهند

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سفرها بیشتر بدانید.

در اسناد این حق انتشار نشان داده شده گجت های شنیداری جدید گوگل مجهز به حسگر مختلفی خواهند بود که از سیگنال های تداخل سنجی خود ترکیب (self-mixing interferometry signal) یک حسگر مخصوص برای شناسایی اطلاعات کاربر استفاده می کند. به بیان ساده تر این دستگاه می تواند اطلاعات ورودی کاربر را از طریق فرمان های صوتی یا حرکات دست شناسایی کند.

می توان از این حسگرها برای احراز هویت زیستی یا شرطی سازی صوتی داده های ورودی، صداها و میکروفون استفاده کرد.

همچنین قابلیت شناسایی حرکات بدون صوت نشان می دهد این دستگاه می تواند حرکات فک و دهان کاربر هنگام ادای یک کلمه خاص را ردیابی کند.

به بیان دیگر حسگری روی هدفون ها، قابلیت ردیابی حرکات پوست و هرگونه دستور صوتی را دارد. چنین هدست هایی احتمالاً حسگرهایی دارند که می توانند حرکات بدون صدا و همچنین فرمان های صوتی را شناسایی کنند.

احتمالاً در این طرح قابلیت ذخیره سازی الگوهای صوتی کاربر در مدار و پردازشگر مخصوص احراز هویت زیستی نیز فراهم باشد. به عبارت دیگر الگوهای صوتی کاربر در هدفون یا نسل آینده ایرپاد ذخیره می شود و با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی به سیستم های امنیت گجت آموزش می دهد صدای کاربر را بهتر شناسایی کنند.

البته تمام آنچه گفته شد هنوز یک طرح اولیه است و تعیین نیست چه زمان عرضه می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 986

به "ایرپادهای آینده صدای کاربر را تشخیص می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرپادهای آینده صدای کاربر را تشخیص می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید