آیا تابستان سال جاری قطعی برق داریم؟

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، به گزارش خبرنگاران، غلامعلی رخشانی مهر در یک گفت وگوی تلویزیونی اظهار کرد: سال جاری شاهد کاهش 30 تا 35 درصدی بارش ها هستیم که همین موضوع باعث شده تا به همین میزان کمبود در فراوری برق نیروگاه های برق آبی داشته باشیم و به این دلیل ناچار از تدوین برنامه های جایگزین برای جبران کمبود فراوری برق نیروگاه های برق آبی هستیم.

آیا تابستان سال جاری قطعی برق داریم؟

وی اضافه کرد: تابستان سال جاری سخت نیست، بسیار سخت است چرا که علاوه بر کاهش بارندگی ها و محدودتر شدن استفاده از پتانسیل نیروگاه های برق آبی، شاهد افزایش دما، شرایط کرونایی کشور، استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمز ارز و… هستیم که همگی باعث شده تا تراز فراوری و مصرف بهم خورده و منفی باشد.

وی با تاکید براین که نیازمند برنامه ها و اقدامات فراگیر برای مدیریت بار تابستان هستیم، اضافه کرد: در راستای اقدامات فراگیر و در قدم نخست، به مبازه با رمز ارزهای غیرمجاز رفته ایم و تمام کوشش خود را برای جمع آوری مراکز و دستگاه هایی که در منازل به صورت فردی بکار گرفته شده و از برق غیرمجاز برای استخراج رمز ارز استفاده می نمایند، بکار خواهیم گرفت.

معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به این که در همین گام به تعدیل روشنایی معابر و جاده های بین شهری پرداخته ایم، یاداور شد: تعدیل روشنایی ها به معنی خاموش کردن همه روشنایی ها نیست و به طور معین در این طرح، به دنبال یک درمیان کردن روشنایی ها هستیم. برق نقاط حادثه خیز تعدیل نخواهد شد.

آیا خاموش می شویم؟

رخشانی مهر در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به این شرایط سخت، در تابستان دچار خاموشی خواهیم شد یا خیر؟ پاسخ داد: از آنجا که 24 هزار مگاوات از مصرف 60 هزار مگاواتی برق کشور در اوج تابستان به سیستم های سرمایشی اختصاص دارد، در صورتی که مشترکان تنها دو نکته تنظیم درجه کولرهای گازی روی عدد 24 و استفاده از دور کند کولرهای آبی را در نظر داشته باشند و به آن عمل نمایند، دچار خاموشی نخواهیم شد.

وی همچنین به سایر راهکارهای مدیریت مصرف برق در تابستان نیز پرداخت و اظهار کرد: استفاده نکردن از وسایل پرمصرف برقی در ساعات های گرم روز و بکار دریافت این دستگاه ها در ساعت های پایانی شب یا ابتدایی صبح و بهره گیری از نور طبیعی روز را از دیگر عوامل مهمی برشمرد که می تواند در کاهش مصرف برق بسیار موثر باشد.

آخرین اخبار حوزه انرژی را از صفحه انرژی و کالای خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1244

به "آیا تابستان سال جاری قطعی برق داریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا تابستان سال جاری قطعی برق داریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید