گزافه گویی جدید بولتون علیه ایران

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در این پیغام می نویسد: شوکه کننده است تصور ارسال هواپیماهای پر از پول نقد به ایران و اجازه دادن به آنها برای غنی سازی اورانیوم در نتیجه یک توافق شکست خورده (برجام).

گزافه گویی جدید بولتون علیه ایران

مشاور امنیت ملی آمریکا در پیامی دیگری که در توئیتر منتشر شده آورده است: به تازگی آژانس بین المللی انرژی اتمی به شورای حکام این آژانس اطلاع داده که محتمل است تهران مواد و یا فعالیت های هسته ای اعلام نشده داشته باشد.

جان بولتون در توییتی نوشته است: در حالی سرپرست آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران سفر نموده است که آژانس بین المللی انرژی اتمی، شورای حکام خود را آگاه نموده که ممکن است تهران مواد و یا فعالیت های هسته ای را پنهان نموده باشد. ما به دیگر کشورهای عضو شورای حکام می پیوندیم که مشتاق دریافت گزارش کامل در اسرع وقت هستند.

در حالی جان بولتون از گزارش درباره احتمال فعالیت های پنهانی هسته ای ایران خبر داده که سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز شنبه خاطرنشان کرد که جمهوری اسلامی در قالب اجرای گام سوم کاهش تعهدات خود در چارچوب برجام، گازدهی به سانتریفیوژهای نسل جدید را شروع نموده است.

یک مقام آژانس بین المللی انرژی اتمی روز شنبه به آسوشیتدپرس گفت که از گزارش توسعه سانتریفیوژهای ایران خبر دارد.

این مقام آژانس بین المللی انرژی اتمی تصریح نموده است: بازرسان آژانس در ایران حضور دارند و هرگونه فعالیت مرتبط را به آژانس انرژی هسته ای بین المللی گزارش خواهند داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 5

به "گزافه گویی جدید بولتون علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزافه گویی جدید بولتون علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید