واکسیناسیون پاکبانان غیر ایرانی پایتخت شروع شد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، غلامحسین محمدی مشاور شهردار تهران و رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، در صفحه شخصی خود در توئیتر از شروع واکسیناسیون پاکبانان غیر ایرانی اطلاع داد و نوشت: برطرف مشکل تزریق واکسن به همه پاکبانان اتباع غیر ایرانی در حال پیگیری است

واکسیناسیون پاکبانان غیر ایرانی پایتخت شروع شد

وی اضافه نمود: حتی در بعضی مناطق با توجه به کارت سبز اقامت این واکسیناسیون انجام و شروع شده است و ان شاءالله برای سایرین هم انجام خواهد شد.

با شروع واکسیناسیون پاکبان ها در تهران و دیگر شهرهای کشور، پاکبان های افغانستانی پایتخت در لیست تزریق واکسن کرونا قرار نگرفته بودند. این امر نیز واکنش بعضی را برانگیخت.

به طوری که حجت نظری عضو شورای شهر تهران روز گذشته در جلسه علنی شورای شهر، با طرح این پرسش که اگر واکسیناسیون براساس عناوین شغلی صورت می گیرد، چرا میان پاکبانان ایران و غیر ایرانی تفاوت قائل شده اند، گفت: ظاهراً اتباع افغانستانی به دلیل نداشتن کد ملی امکان تزریق واکسن را ندارند، اگر نمی توان به پاکبانان واکسن تزریق کرد، چطور می توان این اتباع را به کار مشغول کرد.

به علاوه پیروز حناچی شهردار تهران نیز روز گذشته با حضور در صحن شورای شهر، با شرح در مورد تخلفات و سو استفاده های اجرا شده از سهمیه واکسن های پاکبان ها توسط بعضی مدیران شهری گفت: یک ایراد به کار ما وارد بوده است و آن هم معین نبودن دقیق افراد مستلزم دریافت واکسن است به همین منظور نیز یک پروتکل برای مشخص افراد مستلزم دریافت واکسن تدوین نموده ایم.

وی اضافه نمود: نبودن نظارت مناسب در مرحله تزریق این حواشی را ایجاد نموده است. امیدواریم با ابلاغ پروتکل تنظیمی تزریق واکسن، این خطاها حذف گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1265

به "واکسیناسیون پاکبانان غیر ایرانی پایتخت شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون پاکبانان غیر ایرانی پایتخت شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید