معترضان عراقی بار دیگر در میدان التحریر تجمع کردند

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، رئیس ستاد ارتش عراق امروز (سه شنبه) در سخنانی بر حفاظت ارتش و نیروهای امنیتی کشورش از معترضان تا زمان تحقق خواسته هایشان تأکید کرد.

معترضان عراقی بار دیگر در میدان التحریر تجمع کردند

از کلوب زبان آموزان دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

در همین حال منابع مطلع از تجمع گسترده شهروندان عراقی در میدان التحریر بغداد خبر دادند.

به نقل از شبکه سومریه نیوز، عثمان الغانمی، رئیس ستاد ارتش عراق در سخنانی خطاب به تظاهرنمایندگان در مناطق مختلف این کشور گفت: ارتش و نیروهای امنیتی اینجا حضور دارند تا از شما در رسیدن به خواسته های مشروع و تضمین شده تان در قانون اساسی حمایت نمایند.

وی با اشاره به اینکه تظاهرات مردمی عراق در مناطق مختلف تداعی نماینده پیروزی بزرگ بر داعش بود، اضافه نمود: این روزها سالروز پیروزی بزرگ بر گروه تروریستی داعش است، ما در این ایام ماموریت سخت را در شرایط سخت انجام دادیم و با ایستادگی ملت و شجاعت نیروهای قهرمان و خون شهدا و مجروحان به پیروزی رسیدیم؛ پیروزی که نسل های بعدی به آن خواهند بالید.

الغانمی ادامه داد: تظاهرات ملت ما در بیشتر استان ها آن تصویر روشن و درخشانی را که ارتش عراق در نبردهای آزادسازی رقم زد، برایمان تداعی کرد و ما امروز شاهد این انسجام بزرگ بین تظاهرنمایندگان خواهان حقوق قانونی خود و برادرانشان در ارتش هستیم که بدون حمل اسلحه از آنها محافظت می نمایند.

این مقام عراقی در ادامه توضیح داد: این ناشی از اعتماد و همکاری شهروندان با نیروهای ارتش برای سلب فرصت و بستن راه در مقابل کسانی است که به خشونت و آتش کشیدن املاک خصوصی و عمومی دست می زنند.

از سوی دیگر، شاهدان عینی خاطرنشان کردند که شهروندان عراقی امروز (سه شنبه) در سالروز پیروزی بر داعش و پس از فراخوان تظاهرات میلیونی به شکل گسترده ای در میدان التحریر در مرکز بغداد تجمع نموده اند.

این شهروندان عراقی که از استان های مختلف به میدان التحریر بغداد آمده اند با در دست داشتن پرچم کشورشان بار دیگر بر تحقق خواسته های خود و مجازات عاملان قتل معترضان عراقی تأکید کردند.

معترضان عراقی در میدان التحریر همچنین اخبار منتشر شده درباره قصد و نیت معترضان برای یورش به منطقه الخضراء را بی پایه و اساس خواندند و تأکید کردند که این منطقه از روز اول تظاهرات و زمانی که معترضان به قتل رسیدند سقوط کرد.

تظاهرات امروز عراق با سالروز آزادسازی مناطق مختلف این کشور از لوث گروه تروریستی داعش همزمان شده است و خیابان های بغداد از شب گذشته شاهد تدابیر شدید امنیتی است.

دولت عراق نیز به مناسبت سالگرد پیروزی نیروهای این کشور در برابر گروه تروریستی داعش امروز را تعطیل رسمی خاطرنشان کرد.،ایسنا

بیشتر بخوانید،المیادین: گروه های سیاسی عراق احتمالا بر سر دولتی موقت توافق نمایند

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 305

به "معترضان عراقی بار دیگر در میدان التحریر تجمع کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان عراقی بار دیگر در میدان التحریر تجمع کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید