دلایل ابتلای روزافزون جوانان و بچه ها به کووید-19

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، افزایش شمار مبتلایان جوان به کووید19 در ماه های اخیر کارشناسان را به خود مشغول نموده و جهش گونه های ویروس و سهل انگاری شهفرایندان از جمله دلایل این فرایند اعلام شده است.

دلایل ابتلای روزافزون جوانان و بچه ها به کووید-19

به گزارش خبرنگاران، کروناویروس جدید همچنان فرایند شیوع خود را دارد و به طور متوسط هر هفته خبر تازه ای درباره گسترش این ویروس و جهش گونه های جدید آن در صدر اخبار دنیا قرار می گیرد.

یکی از موضوعاتی که در حال حاضر کارشناسان و رسانه ها را به خود مشغول نموده، دلایل ابتلای روزافزون جوانان و نوجوانان به کووید-19، بیماری ناشی از این ویروس است.

تا چندی پیش افراد بالای 70 سال در کانون خطر ابتلا بودند و اکنون گروه های سنی 20 تا 59 سال و چهار تا 15 سال بیش از سایرین در معرض خطر هستند. در مقابل، شمار مبتلایان بالای 80 سال در حد چشمگیری کاهش یافته است. علت این امر، در اولویت قراردادن این گروه سنی برای واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

- خطر فضاهای خصوصی و آموزشی

موسسه روبرت کُخ، مرجع رسمی اعلام آمار مبتلایان و قربانیان کووید-19 در آلمان چند روز پیش گزارش داد که رشد شمار ابتلا در همه گروه های سنی قابل توجه است اما افزایش تعداد بچه ها و نوجوانان مبتلا در این کشور نگران نماینده است. آنان به ویژه در فضاهای خانوادگی، مدارس و مهدهای کودک مبتلا می شوند. البته افزایش شمار تستهای تشخیصی هم می تواند عاملی در بالا رفتن آمار بیماران باشد.

در اتریش نیز شمار مبتلایان گروه سنی پنج تا 14 ساله به طرز چشمگیری بالا رفته است. کارشناسان اتریشی علت این فرایند را جهش گونه های جدید ویروس می دانند.

گفته می گردد که گونه های جدید برای بچه ها و نوجوانان تا 70 درصد مسری تر و تا 64 درصد کشنده تر از ویروس اصلی هستند.

- راه های محافظت از خود

به گفته کارشناسان آلمانی احتمال این که نوعی از واکسن کروناویروس پیش از شروع تابستان برای گروه سنی 12 تا 17 ساله مجوز بگیرد و به کاهش آمار مبتلایان منجر گردد زیاد است اما آنان تاکید می نمایند که در آن صورت هم باید برای مقابله با گونه های مختلف کروناویروس آن دسته از نکات بهداشتی که پیش تر اعلام شده اند به شدت رعایت شوند. بیش از همه باید به استفاده از مواد ضدعفونی برای دست ها همچنین استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی دقت کرد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از دویچه وله، کارشناسان بهداشت در آلمان بر این نظرند که استفاده روزانه از این مواد و ماسک باعث کاهش ابتلا می گردد اما می تواند به مرور به ویژه در میان جوانان خستگی ایجاد کند و به سهل انگاری آنان بیانجامد و به همین دلیل مادران و پدران باید توصیه به بچه ها و نوجوانان را در دستور کار روزانه خود قرار دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1202

به "دلایل ابتلای روزافزون جوانان و بچه ها به کووید-19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل ابتلای روزافزون جوانان و بچه ها به کووید-19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید