خبرنگاران خانواده بیماران کرونایی در مهاباد تحت مراقبت هستند

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، مهاباد- خبرنگاران- رییس شبکه بهداشت و درمان و سخنگوی ستاد اطلاع رسانی بیماری کرونا در مهاباد گفت: خانواده 2 بیمار که در این شهرستان مبتلا به بیماری کرونا شده اند، تحت نظارت و مراقبت شبکه بهداشت و درمان قرار دارند.

خبرنگاران خانواده بیماران کرونایی در مهاباد تحت مراقبت هستند

امیر بهزاد روز دوشنبه در گفت وگو با وبلاگ داستان نویسی گفت: همزمان با مثبت اعلام شدن نمونه های 2 مورد در این شهرستان، مراقبت ویژه از افراد و خانواده های آنان توسط شبکه بهداشت و درمان این شهرستان آغاز شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون این 2 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بخش ایزوله بیمارستان بستری هستند، ادامه داد: شبکه بهداشت و درمان امروز با مراجعه حضوری به خانواده این 2 بیمار مراقبت ویژه جهت بررسی و کنترل موارد مشکوک در بین اعضای آنان را انجام داده و هم اکنون تحت مراقبت پرسنل شبکه بهداشت قرار دارند.

وی افزود: از آنجا که احتمال مشاهده مورد مثبت در بین اعضای خانواده این 2 نفر بالاست، این مراقبت تا اطمینان از منفی بودن ابتلا در بین آنان ادامه خواهد داشت.

رییس شبکه بهداشت و درمان و سخنگوی ستاد اطلاع رسانی بیماری کرونا در مهاباد گفت: بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان یک مرد 27 ساله و یک مرد 75 ساله هستند که در بیمارستان مهاباد تحت مراقبت قرار دارند و حال عمومی آنان هم مطلوب است.

بهزاد، بیان کرد: امروز سه بیمار مشکوک به علایم کرونا با منفی شدن جواب آزمایش و بهبود کامل از بیمارستان مرخص شده و هم اکنون تنها هشت نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا بستری هستند.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تا به امروز هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به راحتی و با راهکارهای ساده می توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا 2 هفته دارد و همین امر موجب شده تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

طبق آخرین آمار، 6 هزار و 566 نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد، 194 نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 502

به "خبرنگاران خانواده بیماران کرونایی در مهاباد تحت مراقبت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خانواده بیماران کرونایی در مهاباد تحت مراقبت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید