خبرنگاران استاندار: اقدامات آبخیزداری در لرستان چشمگیر است

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، خرم آباد - خبرنگاران - استاندار لرستان گفت: اقدامات آبخیزداری و آبخوان داری در لرستان با هدف کنترل سیلاب و کاهش خسارات ناشی از سیل تا به امروز چشمگیر بوده است.

خبرنگاران استاندار: اقدامات آبخیزداری در لرستان چشمگیر است

به گزارش خبرنگاران سید موسی خادمی روز پنجشنبه در بازدید از طرح های آبخیزداری حوزه های آبخیز خرم آباد اظهار کرد: پس از وقوع سیل 98 و خسارت های ناشی از آن، ضرورت ایجاد پروژه های آبخیزداری بیش از پیش اهمیت بسیار زیادی دارد و اقدامات اجرا شده توسط منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان چشمگیر بوده است.

وی اضافه نمود: خوشبختانه منابع طبیعی و آبخیزداری استان توانسته در طی دو سال گذشته اقدامات مفید و چشمگیری در حوزه آبخیز شهر خرم آباد در مورد اجرای عملیات آبخیزداری شامل عملیات مکانیکی، احداث بندهای سنگی ملاتی، گابیونی و احداث سازه های خشکه چین انجام دهد که این جای تقدیر و تشکر دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان نیز در این بازدید گفت: در 13 حوزه آبخیز شهر خرم آباد عملیات آبخیزداری اجرا شده که امروز از پنج حوزه آبخیز سرمرغ، سر آسان، کرگانه، سر سراب و قلعه گل بازدید بعمل آمد.

شیرزاد نجفی ادامه داد: در بارش های اخیر استان که حدود بیش از 70 میلی متر بود عملکرد سازه های آبخیز در راستای پیشگیری از سیل شهر خرم آباد و سایر نقاط حادثه خیز استان قابل توجه بوده است.

وی اضافه نمود: از سال 97 تا به امروز در بیش از 70 حوزه و زیر حوزه عملیات آبخیزداری اجرا شده که نقش بسیار مهمی در کنترل سیلاب و کنترل رسوب داشته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1145

به "خبرنگاران استاندار: اقدامات آبخیزداری در لرستان چشمگیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار: اقدامات آبخیزداری در لرستان چشمگیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید