جنبلاط کوتاه آمد، استعفا در کار نیست

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، فارس نوشت: نخست وزیر و رئیس مجلس لبنان در تماسی تلفنی، درباره آخرین تحولات صحبت کردند و نخست وزیر بر عدم استعفای دولت کنونی لبنان یا اصلاح کابینه تأکید کرد.

جنبلاط کوتاه آمد، استعفا در کار نیست

همزمان با ادامه اعتراضات مسالمت آمیز در لبنان، عده ای موضوع اصلاح کابینه یا معین جایگزین هایی برای چهار وزیر وابسته به حزب القوات اللبنانیه را که استعفا داده اند، مطرح کرده اند.

بر اساس گزارش روزنامه الجمهوریه، در همین ارتباط سعد الحریری نخست وزیر لبنان و نبیه بری رئیس مجلس این کشور سه شنبه شب (دیشب) گفت وگویی تلفنی داشتند والحریری در این تماس گفت: به هیچ وجه استعفای دولت مطرح نیست بنابراین نه استعفا و نه اصلاح کابینه در کار خواهد بود و اولویت همان اجرای سریع تصمیماتی (طرح نجات) است که هیأت دولت آن را تصویب کرده است.

دعوت ولید جنبلاط به اصلاح کابینه

ولید جنبلاط رئیس حزب التقدمی الاشتراکی (سوسیالیست ترقی خواه) در صحبت هایی خواستار تغییر کرسی های وزراتی در کابینه فعلی لبنان شد.

وی در مصاحبه با اسکای نیوز گفت: نخست وزیر در حال خرید زمان است و ما همچنان از تمایل به حفظ ثبات لبنان صحبت می کنیم.

جنبلاط در ادامه با برخی طرف ها برای حمله به جبران باسیل وزیر خارجه لبنان همراه شد و ادعا کرد: رئیس جمهور میشل عون همچنان ساکت است و سخنگوی او جبران باسیل وزیر خارجه و رئیس التیار الوطنی الحر است کسی که کشور خدمتگزاران را خراب کرده است.

پس از آنکه جبران باسیل وزیر خارجه لبنان در اظهارات مختلفی از حزب الله دفاع کرد، هجمه ها علیه وی بیشتر شده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 194

به "جنبلاط کوتاه آمد، استعفا در کار نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنبلاط کوتاه آمد، استعفا در کار نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید