توافق بانک ها بر رعایت سقف سود سپرده 15 درصد

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، براساس توافق مدیران عامل بانک ها در چارچوب اجرای مصوبه قدیمی شورای پول و اعتبار، نرخ سود سپرده یکساله همه بانک ها از فردا در سطح 15 درصد قرار می گیرد.

توافق بانک ها بر رعایت سقف سود سپرده 15 درصد

جهت دریافت خدمات اجرای بام باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش فارس، با وجود آنکه شورای پول و اعتبار در سال 95 بر کاهش نرخ سود سپرده به 15 درصد رای داده بود، بعد از چند ماه نرخ سود سپرده به دلایل مختلفی فرایند صعودی به خود گرفت و حتی کوشش بانک مرکزی برای بازگشت نرخ سود سپرده بانک ها به 15 درصد در شهریور ماه سال 96 بعد از چند ماه مجددا با شکست روبرو شد.

در ماه های اخیر بعضی بانک ها به خصوص بانک های دولتی که شرایط ترازنامه مناسب تری نسبت به بقیه بانک ها داشتند عملا به رعایت مصوبه قدیمی شورای پول و اعتبار درباره سقف 15 درصدی سود سپرده روی آوردند.

مدیران عامل بانک ها اخیرا برای رعایت مصوبه شورای پول و اعتبار توافق نموده اند و قرار است از فردا همه بانک های دولتی و خصوصی رعایت سقف نرخ سود سپرده 15 درصدی را به صورت جدی تر اجرا نمایند. البته سود سپرده های موجود تا تاریخ سررسید آن با همان نرخ قبلی محاسبه خواهد شد و نرخ 15 درصد صرفا برای سپرده های جدید اعمال خواهد شد.

به نظر می رسد یکی از علل اصلی رسیدن به این تصمیم توسط همه بانک ها کاهش نرخ سود در بازار بین بانکی به حدود 16 درصد است.

البته از مدت ها پیش بعضی بانک های غیرتجاری دولتی نرخ مصوب شورای پول و اعتبار را اجرایی نموده بودند. با این حال به نظر می رسد این مصوبه نیز از سوی بانک هایی که شرایط بهتری در ترازنامه ها دارند با جدیت بیشتری اجرا خواهد شد و بانک هایی که شرایط نامساعدتری دارند اجری این توافق را چندان جدی نخواهند گرفت.

منبع: فرارو
انتشار: 1 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 492

به "توافق بانک ها بر رعایت سقف سود سپرده 15 درصد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق بانک ها بر رعایت سقف سود سپرده 15 درصد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید