تظاهرات در کربلا و بغداد به دنبال ترور اخیر یک فعال مدنی

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، تظاهرکنندگان به دنبال ترور صبح امروز ایهاب الوزنی به خیابان ها آمده و ضمن شعار علیه دولت عراق، اقدام به آتش زدن لاستیک کردند و خشم خود را نشان دادند.

تظاهرات در کربلا و بغداد به دنبال ترور اخیر یک فعال مدنی

به گزارش ایسنا، به نقل از میدل ایست نیوز، ایهاب الوزنی، فعال مدنی برجسته در کربلا صبح امروز در حمله ای مسلحانه در مقابل منزلش ترور شد که این امر خشم مردم در این استان و حضور گسترده نیروهای امنیتی را به دنبال داشت.

واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق در پی این حادثه خاطرنشان کرد که عناصر تروریستی، ایهاب الوزنی را در خیابان الحداد در کربلا ترور کردند و پلیس به محض اطلاع، اقدامات و تشکیل تیم متخصص برای تحقیقات در مورد این جنایت را شروع کرد.

ترور این فعال مدنی، خشم مردم در استان را به دنبال داشت و صدها تظاهرنماینده در مرکز شهر جمع شده و با شعار علیه دولت عراق که نتوانسته از تظاهرات نمایندگان حفاظت و عاملان ترور فعالان را مجازات کند، اقدام به آتش زدن لاستیک کردند.

به گفته یک فعال در هیئت هماهنگی تظاهرات کربلا، ترور الوزنی بی جواب نخواهد ماند، صدها تظاهرنماینده هنوز در خیابان ها هستند و ترور این فعال مدنی نشان دهنده ناتوانی دولت در حمایت از ملت و تداوم اقدام عناصر مسلح در ترور فعالان و تظاهرات نمایندگان است.

وی تاکید نمود که تظاهرنمایندگان از حقوق خود عقب نخواهند نشست و دولت باید اقداماتی عملی برای مجازات مجرمان اتخاذ کند و به وعده و وعید و تشکیل کمیته های حقیقت یاب اکتفا نکند.

کربلا شاهد تنش بی سابقه ای است به گونه ای که صدها تن از عناصر امنیتی در مناطقی از استان از جمله محل حادثه ترور، نزدیکی بیمارستان و نزدیکی ساختمان های اداری استان مستقر شدند.

صدها تظاهرنماینده از مناطق دیگر برای مشارکت در تشییع جنازه ایهاب الوزنی حضور یافتند اما نیروهای امنیتی مانع از ورود آنها به استان شدند.

همچنین ده ها تن از معترضان در مرکز بغداد در محکومیت ترور فعال مدنی کربلایی تجمع کردند.

به نقل از شفق نیوز، ده ها تن در میدان التحریر بغداد تجمع کردند تا خشم خود را از ترور ایهاب الوزنی ابراز نمایند.

در این راستا نیروهای حافظ قانون در اطراف میدان برای تامین امنیت منطقه مستقر شدند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 1269

به "تظاهرات در کربلا و بغداد به دنبال ترور اخیر یک فعال مدنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات در کربلا و بغداد به دنبال ترور اخیر یک فعال مدنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید