تسهیلات توسعه بازار محصول برای شرکت های دانش بنیان ارائه می شود

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، به گزارش خبرنگاران، شرکت های دانش بنیان برای محصولات خود، تسهیلات لیزینگ و استصناع دریافت می کنند.

تسهیلات توسعه بازار محصول برای شرکت های دانش بنیان ارائه می شود

نرخ این تسهیلات 9 درصد مشخص شده است. این نرخ بهره با توجه به نرخ بهره دریافتی از سوی سیستم بانکی، می تواند جذاب تر باشد. همچنین متقاضیانی که از این تسهیلات بهره مند می شوند در مجموع برای بازپرداخت 3 سال وقت دارند.

این تسهیلات با هدف توسعه بازار محصولات و کالای دانش بنیان پرداخت می شود. زمانی که خرید محصولات دانش بنیان مشمول تسهیلات شود، خریدار با رغبت و انگیزه بیشتری این محصولات را خریداری می کند. این مسئله سبب می شود که کالای دانش بنیان نسبت به رقبای وارداتی، از نظر مالی مزیت بیشتری داشته باشد.

تسهیلات استصناع به صورت مرحله ای پرداخت می شود. پرداخت مرحله ای با توجه به پیشرفت کار پرداخت می شود.

در تسهیلات لیزینگ تمام وام به صورت یکجا پرداخت می شود. تسهیلات لیزینگ برای کالاهای دانش بنیان آماده شده یا در شرف ساخت و سفارش داده شده پرداخت می شود.

ارائه طرح بر روی محصول دانش بنیان در قالب کاربرگ تخصصی صندوق نوآوری و شکوفایی یکی از مدارکی است که برای دریافت این تسهیلات باید آماده شود.

همچنین اعطای این تسهیلات محدود به محصولات دانش بنیان شرکت ها است و اگر یک شرکت دانش بنیان محصولی غیر دانش بنیان تولید کند، این محصول شامل دریافت تسهیلات لیزینگ و استنصاع نمی شود. حداقل 20 درصد مبلغ قرارداد نیز به عهده خریدار محصول دانش بنیان است.

ارائه تسهیلات به خریداران دولتی یا نهاد عمومی غیردولتی مشروط به سپردن تضمین بانکی یا وثیقه های قابل قبول است. در تسهیلات استصناع علاوه بر خریدار، تضامین لازم از فروشنده نیز اخذ می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 827

به "تسهیلات توسعه بازار محصول برای شرکت های دانش بنیان ارائه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات توسعه بازار محصول برای شرکت های دانش بنیان ارائه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید