افغانستان، دیدار هیئت آمریکایی با عبدالله در پی اعتراض های تیم ثبات و همگرایی

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، پس از آغاز تظاهرات حامیان تیم ثبات و همگرایی علیه تقلب انتخاباتی، هیئتی از مقامات آمریکایی با رئیس اجرایی دولت افغانستان نیز با عبدالله عبدالله دیدار کرد.

افغانستان، دیدار هیئت آمریکایی با عبدالله در پی اعتراض های تیم ثبات و همگرایی

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ داستان نویسی، ریاست اجرایی دولت افغانستان گفت که عبدالله رهبر تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی با زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان درباره مسائل جاری این کشور گفت وگو کرده است.

به گفته ریاست اجرایی افغانستان از سرگیری مذاکرات طالبان و آمریکا و کاهش خشونت ها از دیگر موضوعات این دیدار بوده است.

از سوی دیگر، لیزا کورتیس معاون دستیار ترامپ نیز در این دیدار با شماری از سران سابق جهادی، رهبران احزاب سیاسی و برخی مقامات گفت وگو کرده است.

عبدالله نیز در توئیتی نوشت که با توجه به اولویت صلح، ما درباره آغاز مذاکرات آمریکا و طالبان، کاهش خشونت ها و مذاکرات بین الافغانی گفت وگو کردیم.

بر اساس بیانیه ریاست اجرایی افغانستان، خلیلزاد درباره مذاکرات صلح نیز در این دیدار اطلاع رسانی کرده است.

هفته گذشته نیز دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکایی در سفری مخفیانه به پایگاه هوایی بگرام آمد و با اشرف غنی و شماری از نظامیان آمریکایی مستقر در این پایگاه دیدار کرد.

رویترز نوشت که مخالفت طالبان برای مشارکت و گفت وگو با دولت افغانستان که این گروه آن را دست نشانده و نا مآغاز می داند احتمال مذاکرات موفقیت آمیز را در ابهام قرار می دهد.

از سوی دیگر، دولت افغانستان نیز می گوید که آماده احیای گفت وگوهاست اما در صورتی که کابل نیز بر سر میز مذاکرات حضور داشته باشد و با اعلام آتش بس نیز موافقت کند.

برخی می گویند که در پی گسترش تظاهرات حامیان عبدالله علیه تقلب انتخاباتی در افغانستان، سفرهای مقامات خارجی به این کشور افزایش یافته است.

معاون اول رئیس جمهور افغانستان نیز که از تیم ثبات و همگرایی حمایت می کند دو روز قبل پس از دیدار با فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو از کمیسیون انتخابات افغانستان خواست تا نتایج ابتدایی انتخابات را اعلام کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 286

به "افغانستان، دیدار هیئت آمریکایی با عبدالله در پی اعتراض های تیم ثبات و همگرایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، دیدار هیئت آمریکایی با عبدالله در پی اعتراض های تیم ثبات و همگرایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید