افتتاح شعبه دانشگاه های برتر جهان در اندونزی

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، کشور اندونزی در امسال یک شعبه از دانشگاه های خارجی را در این کشور تاسیس خواهد نمود. این اقدام به دلیل مقررات نهایی دولت اندونزی به عنوان بخشی از کوشش های این کشور برای بهبود عملکرد تحصیلی است.

افتتاح شعبه دانشگاه های برتر جهان در اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی را از نزدیک شاهد باشد.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از یونیورسیتی ورد نیوز، دولت اندوزی میخواهد در امسال شعبه ای از دانشگاه های برتر خارجی را در این کشور تاسیس کند. تاسیس دانشگاه های خارجی حاصل همکاری با دانشگاه های خصوصی در اندونزی خواهد بود.

پاتدونو سوویگنجو مدیرکل بخش توسعه انسانی وزارت علوم وتحقیقات اندونزی گفت: افتتاح این شعبه ها به این معنا نیست که دولت برای دانشگاه های خارجی جای خالی دارد.

وی اضافه کرد، دانشگاه های خارجی در ابتدا براساس رتبه بندی دنیای دانشگاه ها مانند QS، مورد توجه دولت قرار خواهند گرفت.

سوویگنجو تاکید نمود، تنها دانشگاه هایی که رتبه آن ها بالای 200 است، می توانند در لیست دولت برای افتتاح شعبه در اندونزی قرار گیرند.

وی اضافه کرد، دولت تصمیم خواهد گرفت که این دانشگاه ها در کدام قسمت اجرایی خواهند شد و چه موضوعاتی براساس همکاری با کشورهای خارجی ارائه خواهد شد. این در حالی است که اولویت با موضوعاتی است که در اندونزی در دسترس نیستند و یا هنوز توسعه نیافته اند.

وی ادامه داد، علوم،فناوری،مهندسی وریاضیات در اولویت این موضوعات هستند.

دولت این کشور امیدوار است که در امسال حداقل یک شعبه از دانشگاه های استرالیا را در اندونزی افتتاح کند.

اخیرا دانشگاه های ملبورن و موسسه فناوری سلطنتی ملبورن، از فیلتر دولت اندونزی برای افتتاح شعبه گذشته و به تایید دولت رسیده اند.

هدف دولت این کشور این است که پنج دانشگاه برتر اندونزی که شامل دانشگاه های اندونزی،موسسه فناوری باندونگ،گادجا مید،ایرلانگا و دانشگاه کشاورزی بوگور می شوند، تا سال 2019 به دانشگاه های دنیای تبدیل شوند و در میان 200 دانشگاه برتر دنیا قرار گیرند.

براساس رتبه بندی دانشگاه های دنیا QS، دانشگاه اندونزی رتبه 277 دنیا است.

موسسه فناوری باندونگ رتبه 331، دانشگاه گادجامید 401 تا 410،ایرلانگا 701 تا 750 و دانشگاه کشاورزی بوگور رتبه 751 تا 800 را در میان دانشگاه های دنیا دارا هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 358

به "افتتاح شعبه دانشگاه های برتر جهان در اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح شعبه دانشگاه های برتر جهان در اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید