احتمال بازنگری و آنالیز مجدد دستمزد کارگران

به گزارش وبلاگ داستان نویسی، خبر بازنگری دستمزد کارگران در حالی بر روی خروجی بعضی رسانه ها قرار گرفته که بسیاری از فعالان کارگری با استقبال از این مسئله ابراز امیدواری نموده اند این کوشش به افزایش قدرت خرید خانوارهای کارگری و کم کردن شکاف میان حداقل مزد و حداقل معیشت کارگران منجر گردد.

احتمال بازنگری و آنالیز مجدد دستمزد کارگران

به گزارش خبرنگاران، براساس اخبار بعضی رسانه ها از روز گذشته کوشش هایی برای تشکیل جلسات بازنگری مزد کارگران به جریان افتاده و خبرها حاکی از آن است که ظاهرا جلسه ای با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت به منظور آنالیز مجدد مزد سال 1399 برگزار شده است.

بر اساس تازه ترین اخبار، امروز هیچ جلسه ای در وزارت کار تحت عنوان بازبینی و آنالیز مجدد دستمزد برگزار نشده و در حال برگزاری نیست، اما فعالان کارگری امیدوارند در صورت استقبال وزارت کار از بازنگری و اصلاح مصوبه دستمزد شورای عالی کار، خواسته جامعه کارگری برای ترمیم حقوق و دستمزدها و بهبود وضع معیشت کارگران در شرایط تورمی موجود تحقق یافته و احساس رضایت از معین مزد سال 1399 به جامعه کارگری بازگردد.

اواخر هفته گذشته شورای عالی کار پس از ساعت ها چانه زنی و مذاکره فشرده میان گروه های کارفرمایی و کارگری و دولت، افزایش حداقل حقوق کارگران را برای امسال 21 درصد تصویب کرد.

این افزایش بدون جلب نظر نمایندگان کارگری و امضای صورتجلسه مزد از سوی آنها در سایه رای گیری گروه کارفرمایی و دولت تصویب شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 595

به "احتمال بازنگری و آنالیز مجدد دستمزد کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال بازنگری و آنالیز مجدد دستمزد کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید