اتحادیه علمای مسلمان: عربستان در موضوع حج سیاسی کاری نکند

به گزارش وبلاگ داستان نویسی به نقل از العالم، الشیخ احمد الریسونی معاون دبیرکل اتحادیه علمای مسلمان نسبت به بهره برداری سیاسی عربستان از موضوع حج انتقاد کرد و گفت که ریاض مانع از ادای فرایض حج مسلمانان قطر، کانادا و سیاست مداران مخالف سعودی نشود.

اتحادیه علمای مسلمان: عربستان در موضوع حج سیاسی کاری نکند

به گزارش روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم، الریسونی با بیان این که دولت ریاض به انحصاری کردن حج سرانجام دهد، اضافه کرد: سازمان همکاری اسلامی باید بر اداره حج نظارت کند.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش از عربستان خواست که از تولیت خانه خدا کناره گیری کند و سازمان همکاری اسلامی به عنوان نماینده اکثریت مسلمانان، نظارت بر چگونگی اداره حج را عهده دار گردد.

وزارت اوقاف اسلامی قطر پیش تر با اشاره به اقداماتی که دولت عربستان علیه زائران این کشور به عمل آورده است ، خاطرنشان کرد، عملا امکان حضور در حرمین شریفین برای انجام مناسک عمره و حج وجود ندارد.

هیأت نظارت بر اداره حرمین شریفین در اطلاعیه ای، درخواست خود را از نهادها و دولت های اسلامی برای اداره مشترک مشاعر مقدس در عربستان تکرار و خاطرنشان کرد : شکست ریاض در اداره این مناسک و محروم کردن هزاران نفر از مسلمانان از عمره و حج دلیل قانع کننده و نشانه ای روشن بر سیاسی کاری سعودی ها محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: romantizm.ir شناسه مطلب: 200

به "اتحادیه علمای مسلمان: عربستان در موضوع حج سیاسی کاری نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه علمای مسلمان: عربستان در موضوع حج سیاسی کاری نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید